Setkání Středo-věkých

19.10.2019 15:00

V naší farnosti funguje spousta skvělých aktivit jak pro děti a mládež, tak i pro seniory.  Ale pro lidi ve středním věku - neboli pro „středověké“ J  - toho zas tak moc není. A přitom jde o velmi exponovanou skupinu lidí.

 

Lidé ve středním věku bývají pod velkým tlakem a často se doslova rozdávají pro druhé a musejí:

  • uživit sebe a rodinu
  • zvládat dorůstající děti a jejich potřeby
  • zvládat život, který je v mnohém jiný, než před léty čekali
  • pečovat o stárnoucí, nemocné a odcházející rodiče
  • zastávat exponované role v zaměstnání
  • řešit přibývající krize ve vztazích
  • řešit to, že mnoho věcí jim protéká mezi prsty
  • hledat motivaci pro práci a zvládat syndrom vyhoření
  • řešit otázku jak si v tom všem najít čas na sebe…

 

To jsou jen některá témata, která většina z nás „středo-věkých“ řeší. Dá se to vůbec zvládnout? Může pomoci víra? Lze se o to vše dělit s Bohem? Můžeme pro sebe něco udělat jako církevní a farní společenství? My si myslíme, že ano a že má smysl o radostech a strastech produktivního věku více hovořit a prosit o Boží vedení a Boží milosrdenství. Proto se v naší farnosti v tomto školním roce uskuteční dvě setkání pro lidi ve středním věku v sobotu 19.10. a v sobotu 16.5. 2019.

Budeme moc rádi, když přijdete v tyto dny v 15:00 do Komunitního centra Sv. Prokopa a budete diskutovat a modlit se s námi.

 

Norbert Riethof, Ignác Mucha

 

 

Informace o setkání 19.10.:

 

SETKÁNÍ STŘEDO – VĚKÝCH

aneb Čas pro sdílení radostí a starostí středního věku

 

KDO: pro všechny ve věku 30-65 let

KDY: v sobotu 19.10.2019 od 15:00 do cca 18:30

KDE: v Komunitním centru svatého Prokopa na Slunečním náměstí

PROGRAM: duchovní slovo ° sdílení radostí a starostí středního věku ° společná modlitba a adorace ° mše s nedělní platností

DUCHOVNÍ SLOVO PRONESOU: manželé Kutilovi (Marie je psychoterapeutka, Josef je starostou pošumavského městečka, mají tři dospělé syny a několik vnoučat.)

S SEBOU: Bibli a poznámkový blok
PŘIHLAŠOVÁNÍ: na akci není nutné se hlásit předem.
Pokud ale dáte vědět, pomůže nám to při organizaci setkání. Hlásit se můžete mailem na adresu farar@centrumbutovice.cz   Na tuto adresu pište i v případě, že byste měli ev. zájem o hlídání dětí ve věku 3-10 let. Napište počet a věk dětí. Pokusíme se zajistit.

 

 

Počet návštěv: